top of page

Osobní koučink

Jak zní otázka, na kterou hledáte odpověď?

Má smysl v dnešní době vysvětlovat, co je to koučink?

Jste na mých stránkách, takže s největší pravděpodobností tušíte, o co jde. Také můžete vědět, o co jde, protože koučů se objevilo v posledních letech jak hub po dešti a koučink je prostě všude. Není to však trend jen posledních roků. Historie koučinku, jak ho známe dnes, se dá vysledovat do 70. let 20 století. Pan Timothy Gallwey byl učitel a trenér tenisu, lyžování a golfu. Ten si začal všímat provázání stavu mysli a sportovního výkonu - nesoustředil se jen na fyzickou zdatnost, ale také na tu mentální. A brzo po aplikování jeho metod do praxe jeho svěřenci vítězili čím dál častěji. Byla jen otázka času, kdy se koučink stane populární a rozšíří se i mimo sport.

 

Takže jen ve zkratce - co to je koučink? Je to účinná metoda, která pomůže provést klienta na jeho osobní nebo profesní cestě. Průvodcem a "parťákem" je kouč, který pokládá nezvyklé otázky a rozvíjí pohled klienta na danou situaci. Je potřeba aktivní spoluúčast koučovaného.

Pro koho je osobní koučink?

  • Pro lidi, kteří mají problémy - s prací, zdravím, vztahy, penězi, se stresem a s trávením volného času.

  • Pro lidi, co chtějí mít kontrolu nad svým životem.

  • Pro lidi, co chtějí přes ovládnutí svých emocí a vnitřních stavů zlepšit svůj zdravotní stav.

  • Pro lidi, co potřebují získat / zlepšit sebevědomí a odhalit svůj jedinečný talent.

  • Pro lidi, co mají nakročeno k vyhoření, zažívají stereotyp a cítí potřebu změny, ale nevím jaké.

Pro kohou koučink NENÍ

  • Pro lidi, kteří očekávají instantní návod na vyřešení všeho bez "práce" (koučink vás naučí nové návyky a ukáže vám cestu, jak  na to. Na ní se však musíte vydat sami - já vás mohu doprovázet).

  • Pro ty, co potřebují psychologickou nebo terapeutickou pomoc (dovedu identifikovat, pokud je situace k řešení mimo moji kompetenci a nasměruji vás na kolegy, kteří vám mohou pomoci)

Co je cílem naší spolupráce?

vsimavost.png

Identifikace důležitých věcí ve vašem životě, které chcete řešit

zdarma.png

Zformování vašich přání a vizí do realistických cílů

cesta.png

Provedení na cestě + odstranění překážek na naší společné cestě

Co říkají o spolupráci moji "klienti"?

"Počáteční sezení byla pro mne vždy zakončována obrovským překvapením, odkud diskutovaný "problém" pramení. Byl jsem vždy překvapen, s jakou lehkostí a současně ohleduplností dokáže Karel odhalit, kde to či ono mohlo vzniknout. Současně jsem se při objevování svého hlubšího já cítil "bezpečně" a nemusel se za své nedostatky stydět. Což přičítám Karlově talentu podávat věci na rovinu, ale současně s citem. Sezení s Karlem pro mne byla velmi důležitá nejen v osobnostním posunu a růstu, ale zejména ve změně vnímání sebe sama. Vždy jsem na sebe nahlížel jako na "oběť" toho co se odehrává kolem mě. Některé životní situace se pravidelně opakovali a až sezení s Karlem mi pomohla si uvědomit, že problém je v mém myšlení a nikoliv v mém okolí. Karla vnímám jako přirozeného lídra lidí, který si dokáže získat jejich důvěru a dokáže velice rychle vycítit, v čem by mohl být zádrhel. Obor koučování je z mého hlediska pro Karla "to pravé" - oplývá výjimečným talentem a naše společnost jednoznačně potřebuje lidi, kteří dělají svou práci ze srdce a jsou k ní předurčení!

- Martin Prokop

CTA1

Chcete koučink se mnou? Kontaktujte mě!

První sezení je zdarma. Během toho se "oťukáme" a poznáme. Já vám mohu nabídnout sebe, jako profesionálního kouče, který dává důraz na lidský přístup a rychle identifikuje situaci k řešení.

Aby koučink zafungoval, musí být ve vztahu s klientem "propojení". Pojďme se tedy potkat, poznat se a uvidíme.

Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Děkuji za zprávu, ozvu se co nejdříve.

059.jpg

TELEFON

776 606 575

bottom of page